Regulamin sklepu

1. Sklep internetowy „DOBRE MIODY” prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem internetu. Po złożeniu zamówienia Klient otrzymuje e-mailem informację o jego przyjęciu. Złożenie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją regulaminu Sklepu internetowego „DOBRE MIODY”. Właścicielem i prowadzącym sklep internetowy działający pod adresem www.miody-kalinscy.pl  jest Michał Kaliński, NIP: 6172077813, adres: ul. Suchorzew, ul. Kowalewska 42, 63-300 Pleszew.

2. Wszystkie ceny podawane na stronie Sklepu internetowego „DOBRE MIODY” są cenami brutto.

3. Cena podana przy każdym towarze jest – w chwili złożenia zamówienia – jest ceną wiążącą.
Do każdego realizowanego zamówienia doliczane są koszty przesyłki. Faktura RR, w formie papierowej, wystawiane są na życzenie Klienta i dołączane do przesyłki.

4. Aby złożyć zamówienie w Sklepie internetowym „DOBRE MIODY”, na stronie www.miody-kalinscy.pl, przy pierwszych zakupach można utworzyć nowe konto Klienta lub skorzystać z możliwości zamówienia bez konieczności rejestracji. W obu przypadkach od Klienta wymagane jest podanie imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, numeru telefonu kontaktowego oraz adresu e-mail. Dane te są niezbędne do zapewnienia przez Sklep internetowy „DOBRE MIODY” szybkiej, sprawnej i bezproblemowej realizacji zamówienia Klienta oraz kontaktu z nim, w razie potrzeb określonych w niniejszym „Regulaminie”. Wszystkie pozostałe pola formularza rejestracji są opcjonalne i mogą zostać przez Klienta (w dowolnej chwili) uzupełnione, zmienione lub skasowane.

5. Nieprawidłowe wypełnienie formularza zamówienia, błędnie podane dane adresowe lub kontaktowe mogą spowodować opóźnienia w realizacji zamówienia, a nawet je uniemożliwić.

6. Zamówienia, których nie uda się potwierdzić (do 14 dni roboczych) podlegają anulowaniu.

7. Każde złożone zamówienie potwierdzane jest przez Sklep internetowy „DOBRE MIODY” e-mailem, a Klient informowany jest o każdej zmianie stanu realizacji zamówienia.

8. Czas realizacji zamówienia przez Sklep internetowy „DOBRE MIODY” wynosi od 2-5 dni roboczych. Jest to czas, który upływa od zaksięgowania wpłaty do chwili wysłania zamówionych towarów ze sklepu. Za wyjątkiem oferty dotyczącej MINI SŁOICZKÓW – tutaj termin wysyłki ustalany jest indywidualnie lub wg potrzeb Klienta.

9. Sklep internetowy „DOBRE MIODY” dokłada wszelkich starań aby dane o dostępności produktów, prezentowane na stronie miody-kalinscy.pl, były zgodne ze stanem faktycznym.

10. Każdy Klient Sklepu internetowego „DOBRE MIODY” jest zobowiązany, także w swoim dobrze pojętym interesie, do sprawdzenia przesyłki podczas odbioru – czy nie nosi widocznych śladów uszkodzenia. Jeśli jej stan sugeruje wcześniejsze otwarcie lub zniszczenie zawartości, Klient powinien sprawdzić zawartość przy osobie dostarczającej przesyłkę. Gdy przedmiot okaże się uszkodzony, Klient powinien napisać – wraz z doręczycielem – protokół uszkodzenia przesyłki. O nadejściu uszkodzonej przesyłki Klient powinien również poinformować, możliwie jak najszybciej (nie później, niż do 24 godzin), Sklep internetowy „DOBRE MIODY” – telefonicznie lub e-mailem. Reklamacje dotyczące uszkodzeń, do których doszło podczas transportu przesyłki, będą rozpatrywane jedynie po wypełnieniu przez Klienta opisanej wyżej procedury, a przede wszystkim po przedstawieniu protokołu uszkodzenia podpisanego również przez doręczyciela przesyłki. Bardzo pomocne byłoby wykonanie zdjęcia przedstawiającego stan zawartości przesyłki.

11. Sklep internetowy „DOBRE MIODY” może odmówić realizacji zamówienia, odmówić dokonania wysyłki „za pobraniem”, jeśli Klient w przeszłości naruszył postanowienia niniejszego „Regulaminu”.

12. Klient Sklepu internetowego „DOBRE MIODY” przyjmuje do wiadomości, że zdjęcia produktów i towarów prezentowane w formie elektronicznej mogą (ale tylko) nieznacznie odbiegać od ich rzeczywistego koloru, kształtu czy wzoru.

13. Klientowi Sklepu internetowego „DOBRE MIODY” przysługuje możliwość odstąpienia od zawartej umowy i zwrotu zamówionego towaru, zgodnie z ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz.U. 2014 r. poz. 827 ze zm.), w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki, pod warunkiem, że produkt nie był używany (napoczęty) i jest w oryginalnym opakowaniu. Do zwracanego produktu należy dołączyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Zwrot kwoty równej cenie towaru nastąpi w ciągu 10 dni roboczych. Sklep „DOBRE MIODY” dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu płatności, jakiego użył Klient. Klient dokonuje zwrotu zamówionego towaru na koszt własny.

14. Sklep internetowy „DOBRE MIODY” nie odbiera przesyłek „za pobraniem”, jeśli nie zostało to wcześniej uzgodnione z obsługą Sklepu.

15. Wszelkie dane osobowe uzyskane w trakcie działalności Sklepu internetowego „DOBRE MIODY” są poufne. Zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. „O ochronie danych osobowych”, Klient ma prawo wglądu w swoje dane, ich poprawienie oraz wniesienie żądania zaprzestania ich wykorzystywania. W żadnym wypadku, ani w żadnej formie, dane Klienta nie będą ujawniane osobom trzecim lub innym podmiotom.

16. Oferta zamieszczona w Sklepie internetowym „DOBRE MIODY” nie stanowi oferty w rozumieniu „Kodeksu Cywilnego”, a zatem złożenie zamówienia przez Klienta, nie oznacza natychmiastowego zawarcia umowy. Klient wypełniając formularz zamówienia składa ofertę kupna określonego towaru. Złożenie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją niniejszego „Regulaminu”.

# PŁATNOŚCI

17. Zamówienia złożone w sklepie internetowym kociol.co można opłacić na kilka sposobów:

1. Płatność przelewem bankowym na nasze konto w mBanku:

nr konta 84109011310000000104403810

dane odbiorcy: Dobre Miody Michał Kaliński

tytuł przelewu: numer zamówienia, imię i nazwisko

2. Płatność online kartą płatniczą, kartą kredytową (Visa, MasterCard) realizowana za pośrednictwem systemu Przelewy24.

3. Płatność elektroniczna (szybki przelew online) za pośrednictwem systemu Przelewy24.

4. Płatność przy odbiorze – opłata przy odbiorze towaru.

Na płatność (przedpłatę na konto lub płatność elektroniczną) oczekujemy do 3 dni – po tym czasie nieopłacone zamówienie zostaje anulowane.